Τα 720 έγιναν… 9!

Μολονότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, η Πάφος FC δεν άργησε να φτάσει στην ανατροπή κόντρα στην Ανόρθωση.

Στο «Στέλιος Κυριακίδης» η ομάδα του Χουάν Κάρλος Καρθέδο δέχτηκε πρώτη γκολ (9’ Φερέιρα), αλλά η απάντησή της ήταν… εκκωφαντική, καθώς στο 20ό λεπτό το σκορ ήταν 3-1!

Τρία τέρματα (11’ Ζάιρο, 16’ Τάνκοβιτς, 20’ Γκολντάρ) μέσα σε εννέα λεπτά είναι σπάνια όσο και αξιοπρόσεκτη επίδοση.

Αλλά το ακόμη πιο εντυπωσιακό από πλευράς στατιστικής είναι το ακόλουθο: μέσα σε εννέα λεπτά οι «γαλάζιοι» σημείωσαν όσα τέρματα είχαν πετύχει από την αρχή της σεζόν στα εντός έδρας παιχνίδια τους κόντρα σε ομάδες του Top6.

Κι επειδή αυτά ήταν οκτώ, αυτό σημαίνει ότι η Πάφος FC κόντρα στην Ανόρθωση σκόραρα μέσα σε εννέα λεπτά ακριβώς τόσες φορές όσες στα προηγούμενα 720!