NBA: Ο Χαλιμπέρτον «σκότωσε» στην παράταση τους Μπακς

Προβάδισμα με 2-1 απέναντι στους Μπακς στα playoffs του ΝΒΑ πήραν οι Πέισερς νικώντας με 121-118 στην παράταση μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι. Το Μιλγουόκι βρέθηκε στο -19 στην πρώτη περίοδο, αλλά με έναν φοβερό Κρις Μίντλετον (42π.) έστειλε το ματς στην παράταση. Εκεί όμως ο Ταϊρίς Χαλιμπέρτον πέτυχε το γκολ-φάουλ της νίκης και εξιλεώθηκε για τα 1/12 τρίποντα που είχε.

Ο ηγέτης της Ιντιάνα έκανε τριπλ νταμπλ με 18 πόντους, 16 ασίστ και 10 ριμπάουντ, ενώ 29 πόντους είχε ο Μάιλς Τέρνερ για τους Πέισερς, που πήραν 19 επιθετικά ριμπάουντ. Πέραν του Μίντλετον, ο Ντέμιαν Λίλαρντ είχε 28 πόντους, ενώ άλλους 17 ο Μπόμπι Πόρτις με 18ριμπάουντ για το Μιλγουόκι, που έπαιξε και πάλι χωρίς τον τραυματία Γιάννη Αντετοκούνμπο.

Δωδεκάλεπτα: 39-22, 67-55, 90-83, 111-111, 121-118